Foto úvěru: Rick Dikeman (zdroj)

fotbal (Fotbal) je jedním z nejstarších sportů na světě a s tím; je to také jeden z nejvíce uznávaných. Vrchol mezinárodní hry přichází ve formě fotbalového mistrovství světa. K dispozici jsou také turnaje, jako je euro Championships, Copa America a Africký pohár národů., V tuzemsku nejsilnější ligy pocházejí z Anglie (anglická Premier League), Španělska (La Liga), Itálie (Serie A) a Německa (Bundesliga). V některých částech světa je sport také známý jako fotbal.

předmět hry

cílem fotbalu je vstřelit více gólů než váš soupeř v časovém rámci 90 minut. Zápas je rozdělen na dvě poloviny 45 minut. Po prvních 45 minutách budou hráči trvat 15 minut odpočinku s názvem poločas. Dalších 45 minut bude pokračovat a kdykoliv bude rozhodčí uznán za vhodné přidat (čas zranění).,

Hráči & Vybavení

Každý tým se skládá z 11 hráčů. Ty tvoří jeden brankář a deset hráčů venku. Rozměry hřiště se liší od každé země, ale jsou zhruba 120 metrů dlouhé a 75 metrů široké. Na každém hřišti budete mít 6 yard box vedle branky úst, 18 yard box obklopující 6 yard box a středový kruh. Každá polovina hřiště musí být zrcadlovým obrazem druhého z hlediska rozměrů.

v podstatě vybavení, které je potřebné pro fotbalový zápas, je hřiště a fotbal., Navíc hráči lze nalézt na sobě poseté fotbalové boty, holenní podložky a odpovídající proužky. Brankáři budou navíc nosit polstrované rukavice, protože jsou jedinými hráči, kteří mohou s míčem manipulovat. Každý tým bude mít určeného kapitána.

bodování

pro vstřelení míče musí jít do soupeřovy branky. Celý míč musí být přes čáru, aby to byl legitimní cíl. Cíl lze vstřelit s jakoukoli částí těla kromě ruky nebo paže až k rameni. Samotný cíl se skládá z rámu o výšce 8 stop a šířce 8 yardů.,

vítězství ve hře

Chcete-li vyhrát, musíte vstřelit více gólů než soupeřů. Pokud jsou výsledky na úrovni po 90 minut, pak hra končí jako remíza, na rozdíl od v poháru hry, kde hra může jít do prodloužení a i v penaltovém rozstřelu rozhodnout o vítězi. Hráči musí používat jejich nohy, aby kopnout do míče a je zakázáno používat své ruce, na rozdíl od brankářů, kteří mohou použít jakoukoliv část svého těla v 18-yard box (z nichž více lze nalézt v další části).,

Pravidla fotbalu (Fotbal)

• zápas se skládá ze dvou 45 minut poloviny se 15 minut odpočinku v mezi.
  • Každý tým může mít nejméně 11 hráčů (1 brankář, který je jediný hráč, který nechá zpracovat míč v 18-yard box) a minimálně 7 hráčů jsou nezbytné k vytvoření zápas.
  • pole musí být vyrobeno z umělé nebo přírodní trávy. Velikost hřišť se může lišit, ale musí být v rozmezí 100-130 metrů dlouhé a 50-100 metrů široké., Hřiště musí být také označeny obdélníkovým tvarem kolem vnější strany ukazující mimo hranice, dva šest yard boxy, dva 18 yard boxy a středový kruh. Musí být také vidět místo pro penaltu umístěnou 12 yardů z obou gólů a středového kruhu.
  • míč musí mít obvod 58 – 61cm a musí mít kruhový tvar.
  • každý tým může jmenovat až 7 náhradníků. Substituce mohou být provedeny kdykoliv během zápasu, přičemž každý tým je schopen provést maximálně 3 substituce na stranu., V případě, že budou všichni tři náhradníci a hráč, který bude muset opustit hřiště kvůli zranění, bude tým nucen hrát bez náhrady za tohoto hráče.
  • každý zápas musí obsahovat jednoho rozhodčího a dva asistenty rozhodčího (linesmen). Úkolem rozhodčího je jednat jako Strážce času a činit jakákoli rozhodnutí, která je třeba učinit, jako jsou fauly, volné kopy, hody, tresty a přidané včas na konci každé poloviny. Rozhodčí se může kdykoli v zápase poradit s asistenty rozhodčích ohledně rozhodnutí., Úkolem asistenta rozhodčího je rozpoznat ofsajd v zápase (viz níže), házet iny pro oba týmy a také pomáhat rozhodčímu ve všech rozhodovacích procesech, kde je to vhodné.
  • Pokud hra potřebuje zamířit do Prodloužení v důsledku toho, že oba týmy jsou v zápase na úrovni, přidá se 30 minut ve formě dvou 15 minutových polovin po přidělených 90 minutách.
  • pokud jsou týmy stále na úrovni po prodloužení, musí dojít k penaltovému rozstřelu.
  • celý míč musí překročit brankovou čáru, aby se vytvořil jako cíl.,
  • za spáchané fauly může hráč obdržet žlutou nebo červenou kartu v závislosti na závažnosti faulu; to záleží na uvážení rozhodčího. Žlutá je varování a červená karta je odvolání tohoto hráče. Dvě žluté karty se budou rovnat jedné červené. Jakmile je hráč odeslán, nemohou být nahrazeny.
  • pokud míč vyjde ze hry soupeře v jedné z bočních linií,pak je uveden jako hod. Pokud jde mimo hru útočícího hráče na základní čáře, pak je to gólový kop. Pokud to přijde z bránícího hráče, je to rohový kop.,

pravidlo ofsajdu ve fotbale

Ofsajd lze vyvolat, když je útočící hráč před posledním obráncem, když je průchod přehráván. Ofsajd oblast je navržen tak, aby odradit hráče od prostě visí kolem soupeřovy branky čekal na přihrávku. Aby byli na straně, musí být umístěni za posledním obráncem, když se jim hraje míč. Pokud je hráč před tímto posledním obráncem, pak je považován za ofsajd a bude volán volný kop bránícímu týmu.

hráč nemůže být chycen ofsajd ve své vlastní polovině., Brankář se nepočítá jako obránce. Pokud se míč hraje dozadu a hráč je před posledním obráncem,pak se považuje za ofsajd.