Leírásszerkesztés

a teniszben a készlet váltakozó szolgáltatási és visszatérő szerepekkel játszott játékok sorozatából áll. Kétféle beállított formátum létezik, amelyek különböző típusú pontozást igényelnek.

egy előnyhalmaz addig játszódik le, amíg egy játékos vagy csapat legalább 6 játékot nem nyert, és a Játékosnak vagy csapatnak 2-game előnye van az ellenfél(k) felett. A készlet tiebreak(er) nélkül folytatódik, amíg egy játékos vagy csapat nem nyeri meg a készletet 2 játékkal., A 2019-től kezdődő Australian Openen sem az amerikai Teniszszövetség, sem az Australian Open szabályai szerint nem játszanak, de a férfi és a női egyes döntőjében továbbra is a francia nyílt-és Fed-Kupában szerepelnek. Wimbledon egyedülálló pontozási rendszert használ az utolsó készlethez, ahol a játékosok továbbra is 6-6 után játszanak, mint egy előny-készletben, amíg egy játékos 2 játékvezetést nem szerez. Ha azonban a játékosok elérik a 12-12-et, akkor egy 7 pontos döntetlent játszanak a győztes meghatározásához., Vegyes páros a Grand Slam (kivéve Wimbledon) egy best-of-három formátumban a végső készlet játszott, mint egy “Super Tie Break” (néha nevezik a “legjobb két” formátumban), kivéve Wimbledonban, amely még mindig játszik a legjobb-of-három mérkőzés a végső játszott, mint egy előny szett, és az első két játszott tie-break készletek.

a tie-break készletet ugyanazokkal a szabályokkal játsszák, mint az előnyhalmaz, kivéve, hogy amikor a pontszám 6-6-ra van kötve,egy tie-break játékot (vagy tiebreaker) játszanak., Általában a tie-break játék addig folytatódik, amíg az egyik fél hét pontot nem nyert két vagy több ponttal. Sok tie-break játékot azonban különböző tiebreak pontkövetelményekkel játszanak, mint például 8 vagy 10 pont. Gyakran előfordul, hogy egy 7 pontos döntetlent játszanak, amikor a beállított pontszámot 6-6-ra kötik annak meghatározására, hogy ki nyeri a szettet. Ha a tiebreak pontszám 6-6-ra emelkedik,akkor bármelyik játékos nyeri meg a két pont legjobbját.

a készleten belüli játékok pontszámát a szokásos módon számolják, kivéve, ha egy játékosnak vagy csapatnak nincs játékpontja, akkor azt “szerelemnek”nevezik., A pontszámot kötőjellel elválasztott számjegyekkel írják. Ezt a pontszámot a bíró vagy a szerver minden játék elején bejelenti.

verbális pontszám

párosban a szolgáltatás váltakozik a csapatok között., Az egyik játékos egy teljes szolgáltatási játékra szolgál, azzal, hogy a játékos partnere a csapat következő szolgáltatási játékának teljes egészében szolgál. A fogadó csapat játékosai váltakozó pontokon kapják meg a kiszolgálást, a fogadó csapat minden játékosával kijelentve, hogy a bíróság melyik oldalán (deuce vagy ad side) kapnak szolgálatot a készlet időtartamára. Csapatok alternatív szolgáltatási játékok minden játék.

ComparisonEdit

az Előnyhalmazok néha sokkal hosszabbak, mint a tie-break készletek., A 2010-es wimbledoni első fordulós meccs John Isner és Nicolas Mahut között, ami a történelem leghosszabb profi teniszmeccse, így Isner 70-68-ra megnyerte az ötödik szettet. A mérkőzés összesen 11 óra öt percig tartott, az ötödik szett nyolc óra 11 percig tartott. Aki nyer egy margó két megnyeri a szettet, de ez eltarthat egy nagyon hosszú idő, hogy befejezze.

mindazonáltal még a tie-break készletek is sokáig tarthatnak., Például, ha a játékosok elérik a 6-6 beállított pontszámot, valamint elérik a 6-6 tiebreaker pontszámot, a játéknak addig kell folytatódnia, amíg az egyik játékosnak 2 pontos előnye van, ami jelentős időt vehet igénybe. A tiebreakers által elhatározott készletek azonban általában lényegesen rövidebbek, mint a kiterjesztett előnyhalmazok.

a szettet az első játékos (vagy csapat) nyeri, aki legalább hat játékot nyert, és legalább két játékot többet, mint ellenfele. Hagyományosan, a készleteket addig játsszák, amíg mindkét kritérium nem teljesül, maximális számú játékkal., A mérkőzések lerövidítése érdekében James Van Alen létrehozott egy tie-breaker rendszert, amelyet az 1970-es évek elején széles körben vezettek be. ha a pontszám eléri a 6-5 (vagy 5-6) értéket, egy további játékot játszanak. Ha a vezető játékos nyeri ezt a játékot, akkor a szettet 7-5 (vagy 5-7) nyeri. Ha a záró játékos nyeri a játékot, akkor a pontszám 6-6-ra van kötve, és egy speciális tiebreaker játékot játszanak. A tiebreak győztese 7-6 (vagy 6-7) ponttal nyeri a szettet.

a tiebreak-et néha nem használják a mérkőzés végső halmazához, hanem előnyhalmazt használnak., Ezért a döntő szettet addig kell játszani, amíg egy játékos vagy csapat nem nyert még két játékot, mint az ellenfél. A nagy teniszbajnokságok közül ez csak a French Open-en érvényes. A US Openen egy tiebreak–et játszanak a döntő szettben (ötödik szett a férfiak számára, harmadik szett a nők számára) 6-nál. 2019 óta Wimbledonban egy tiebreak-et játszanak, ha a pontszám eléri a 12-et-mindezt a végső készletben. Az Australian Openen az “első a 10 – hez” tiebreak–et játsszák a döntő szettben, ha eléri a 6-ot. (Amikor 1971-ben Wimbledonban először mutatták be a tiebreak-et, akkor a 6-6 helyett 8-8-ra hivatkoztak.,) A US Openen korábban “szuper szombatot” rendeztek, ahol a két férfi elődöntőt a női döntővel együtt játszották az esemény második szombatján, ezért a döntetlennél óvatosabb volt, ahol a játékosok pihenése és ütemezése fontosabb.

pontozás a tiebreak gameEdit

egy pont 6-minden, egy sor gyakran határozza meg még egy játék az úgynevezett “tizenkét pont tiebreaker” (vagy csak “tiebreak”). Csak még egy játékot játszanak a készlet győztesének meghatározására; az eredményül kapott befejezett készlet pontszáma 7-6 vagy 6-7 (bár lehet 6-Minden, ha egy játékos visszavonul a befejezés előtt).,

a pontokat rendes számozással számolják. A szettet az a játékos nyeri, aki legalább hét pontot szerzett a tiebreakben, és legalább két ponttal többet, mint ellenfelük. Például, ha a pontszám 6 pont 5-re, a 6 ponttal rendelkező játékos nyeri a következő pontot, akkor megnyeri a tiebreak-et (7 pont 5-re), valamint a készletet (7 játék 6-ra). Ha az 5 ponttal rendelkező játékos nyeri a pontot (6–os pontszámért), akkor a tiebreak folytatódik, és nem nyerhető meg a következő ponton (7-6 vagy 6-7), mivel egyetlen játékos sem lesz két pont előtt., A pontozás a készlet, néha a tiebreak pontok jelennek meg, valamint a játék száma, például, 7-610-8. A tiebreak pontszámának felsorolásának másik módja csak a vesztes pontjainak felsorolása. Például, ha a beállított pontszám 7-6(8), akkor a tiebreak pontszám 10-8 volt (mivel a 8 a vesztes pontszáma, a győztesnek pedig két ponttal kell nyernie). Hasonlóképpen, 7-6 (3) azt jelenti, hogy a tiebreak pontszám 7-3 volt.

az a játékos, aki általában 6-6 után szolgál, az első a tiebreakben, a tiebreak pedig a játékos szolgáltatási játékának számít., A szerver a deuce court-tól kezdi meg a szolgáltatását, és egy pontot szolgál ki. Az első pont után a kiszolgálás az első szerver ellenfelére változik. Minden játékos ezután két egymást követő pontot szolgál fel a tiebreak hátralévő részére. Az első kétpontos szekvencia a szerver előnyt bíróság, a második kezdődik a deuce bíróság. Ilyen módon a pontszámok összege akkor is, ha a szerver a deuce bíróságtól szolgál., Minden hat pont után a játékosok átváltják a bíróság végét; vegye figyelembe, hogy a tiebreak során bekövetkező oldalsó változások a szerver kétpontos sorozatának közepén fordulnak elő. A tiebreak végén a játékosok ismét megváltoztatják a bíróság végét, mivel a beállított pontszám mindig furcsa (13 játék).

egy alternatív tie-break rendszer, az úgynevezett” Coman Tie-Break ” néha használják az Egyesült Államok Tenisz Szövetség. A pontozás ugyanaz, de a végső változások az első pont után, majd minden négy pont után zajlanak., Ez a megközelítés lehetővé teszi a páros csapatok szervereinek, hogy továbbra is a bíróság ugyanazon végétől szolgáljanak, mint a készlet teste alatt. Ez csökkenti azt az előnyt is, amelyet az elemek (pl. szél és nap) adhatnak a hétpontos első hat pont lejátszásához a pálya egyik oldalán. Egy másik tie-break rendszert “super tie-breaker” – nek hívnak, amely egy játékosból áll, aki összesen 10 pontot ér el. Ez is nyerni 2 így mehetsz egészen 20-18. Általában a pontszám is a végén olyan közel, mint 10-8. Ez akkor játszható le, ha mindkét játékosnak van egy készlete, és ez a döntő tényező., http://www.phtennishouse.com/wp-content/uploads/2016/04/10-point-breaker.pdf

a French open az egyetlen Grand Slam-vagy profi torna, ahol a harmadik / ötödik szettben, 6: 0-nál nem játszották le a tiebreak-et, inkább a játékokat játszották, amíg ki nem áll 2 játék.,

A tiebreakEdit története

a tiebreaker – újabban csak “tiebreak” – re rövidítve, bár mindkét kifejezést továbbra is szinonimaként használják-James Van Alen találta ki, és 1965-ben mutatta be kísérletként a Newport Casino-ban, Rhode Island-ben, egy korábbi, sikertelen kísérlet után, hogy felgyorsítsa a játékot az úgynevezett “Van Alen áramvonalas pontozási rendszerének” (“VASSS”) használatával. Az Open Era előtt két évig, 1955-ben és 1956-ban az ohiói Clevelandben megrendezett amerikai profi bajnokságot a Vass rules játszotta., A pontszerzés ugyanaz volt, mint az asztaliteniszben, a szettek 21 pontot értek el, a játékosok pedig öt szolgáltatást váltottak, második szolgáltatás nélkül. A szabályokat részben azért hozták létre, hogy korlátozzák az uralkodó profi bajnok, Pancho Gonzales erőteljes szolgálatának hatékonyságát. Az új szabályok ellenére Gonzales mindkét verseny döntőjében legyőzte Pancho Segurát. Annak ellenére, hogy az 1955-ös mérkőzés 5 szettre ment, Gonzales alig tartotta magát ahhoz, hogy az utolsó 21-19-et megnyerje, a jelentések szerint 47 perc telt el., A mérkőzéseken részt vevő szurkolók azonban a hagyományos szabályokat részesítették előnyben, 1957-ben pedig a bajnokság visszatért a régi pontozási módszerhez. Van Alen felhívta az innováció egy “szavazat”, ő is javasolt két különböző vagy változata is: legjobb ötös-a-kilenc-pont szavazat legjobb-hét-a-12-pont szavazat. Az első legfeljebb 9 pontot tart, és a sorozatban a győzelmet annak a Játékosnak vagy csapatnak ítéli oda, amelyik először eléri az 5 pontot – még akkor is, ha a másik játékosnak vagy csapatnak már van 4; a győzelem margója egyetlen pont lehet., Mert ez a “9-pont” döntőbíró vége után legfeljebb 9 pontot, még akkor is, ha sem a játékos vagy a csapat egy 2-pont (vagy nagyobb) margó, Van Alen is hívják, hogy a “hirtelen halál döntőbíró” (Ha a pontszám eléri a négy pontot, az összes, mindkét játékos szembe egyidejű beállított és/vagy a meccslabda.). Az ilyen típusú tiebreaker 1970-ben debütált a US Openen, és 1974-ig dolgozott ott. 1971-ben Wimbledonban, egy ideig a Virginia Slims circuit-en és az amerikai főiskolai teniszben is használták. Ezt a formátumot még mindig használják a világ Csapatábantennis.,

a másik típus a tiebreaker Van Alen bevezetett a “12 pontos” tiebreaker, hogy a legismertebb, széles körben használják ma. Mivel véget ér, amint bármelyik játékos vagy csapat eléri a 7 pontot –feltéve, hogy ez a játékos vagy csapat legalább két ponttal vezeti a másikat ezen a ponton–, valójában csak 7 pont alatt lehet. Mivel azonban a győztes Játékosnak vagy csapatnak legalább két ponttal kell nyernie, a” 12 pontos ” tiebreaker meghaladhatja a 12 pontot – néha jóval túl., Ez az oka annak, hogy Van Alen derisively hasonlította egy “elhúzódó halálhoz”, ellentétben a 9 pontos (vagy kevesebb)” hirtelen halál tiebreaker ” -rel, amelyet ajánlott és preferált.

a lendület, hogy valamilyen tie-breaking eljárás szerzett erő után monumentális 1969 harc Wimbledon között Pancho Gonzales és Charlie Pasarell. Ez egy 5-szettes mérkőzés volt, amely öt órát és 12 percet vett igénybe, és 2 napig tartott. Az ötödik szettben a 41 éves Gonzales mind a hét meccspontot megnyerte Pasarell ellen, kétszer 0-40-ről jött vissza., A végeredmény 22-24, 1-6, 16-14, 6-3, 11-9 lett Gonzales számára.

a tiebreaker határozott “célvonalat” adott a tenisznek.

a következőkben a “végső készlet” az öt legjobb mérkőzés ötödik készletét jelenti, a harmadik pedig a három legjobb mérkőzés harmadik készletét jelenti.

1970 – ben a US Open bevezette a kilencpontos tiebreaker szabályt minden olyan készletre, amely eléri a 6-6-ot, mind egyesben, mind párosban. A 12 pontos tiebreaker formátumot 1975-ben vezették be.

1971 – ben a kilencpontos tiebreaker-t Wimbledonban mutatták be (az első pontozási változás Wimbledonban 94 év alatt).,

1972-ben Wimbledon egy 12 pontos tiebreaker-t hozott létre, amikor egy készletben elért pontszám elérte a 8-8-at a játékokban, kivéve, ha a készlet olyan volt,hogy az egyik játékos megnyerheti a mérkőzés győzelmét.

1979-ben Wimbledon megváltoztatta a szabályokat, hogy egy (12 pontos) tiebreak-et játszhassanak, ha a végső készlet kivételével bármelyik készlet elérte a 6-6 játékot.

1989-ben a Davis-Kupa a döntő szett kivételével minden szettben elfogadta a tie-breaket, majd a 2016-ban kezdődő döntő szettre kiterjesztette.,

2001-ben az Australian Open férfi és női páros mérkőzéseinek döntőjében 6-6-ra győzött. A francia nyílt versenyt 2007.

2001 – ben az Australian Open a vegyes páros döntő harmadik szettjét tizennyolc pontos “match tiebreak”-re váltotta (először tíz pontra, majd két ponttal megnyerte a mérkőzést). Annak ellenére, hogy a rajongók és a korábbi profik némi kritikát fogalmaztak meg a változásról ,a US Open (2003-tól) és a French Open (2007-től) ugyanazt a formátumot követte az Australian Openen vegyes párosban., Wimbledon továbbra is a három mérkőzés hagyományos legjobbját játssza, a döntő szettben 12-12-re döntetlent játszott (az előnyt 2019 előtt játszották).

Tie-break beállítja, már majdnem általános, minden szinten játszani, a készletek, a meccs; azonban a tie-break nem kötelező eleme bármely meghatározott, a tényleges formázás határozza meg a tie-szünetek attól függ, hogy a verseny rendezője a versenyek, illetve a magán-mérkőzés, a játékosok megállapodás, mielőtt a játék elkezdődik. Jelenleg, a French Open az egyetlen verseny, amely nem használja a tie-break a döntő szett kislemez., A 2019 előtti Australian Openen, a 2019 előtti Wimbledonban vagy a 2019 előtti Fed-Kupán, illetve a 2016-os olimpia előtti döntő szettjein nem használtak döntetlent. A US Open volt az egyetlen nagy verseny, amely a tiebreak-et használta a végső készletben egyedülállók 2019 előtt. Az Australian Open és a French Open azonban a férfi és a női párosban is döntőt játszik.,

a 2018-as férfi egyesben két hosszas elődöntő kritikája után Wimbledon bejelentette, hogy a 2019-es bajnokságok végső sorrendet használnak, ha az eredmény eléri a 12 játékot. Az első ilyen volt a férfi páros harmadik körében, Henri Kontinen és John Peers legyőzték Rajeev Ram – ot és Joe Salisburyt.,

Röviddel következő Wimbledon végső meghatározott tiebreak bevezetés bejelentés, az Ausztrál Nyílt is a 2019-bajnokság bevezette a “szuper-tiebreak” a 6-6 mindkét kislemez, a páros (de nem vegyes páros) az utolsó sor, felváltva a korábbi formátum, amelyben az utolsó sor folytatódik, amíg az egyik játékos volt előre a két játék. Az új formátum a végső készlet hasonló a “12 pontos tiebreaker”, de a győztes, hogy az első, hogy 10 pont helyett 7 (és még mindig meg kell nyerni 2 pont)., Tenisz Ausztrália ezt “10 pontos tiebreak”-nek nevezte, bár ez nem áll összhangban a “12 pontos tiebreaker” elnevezésének érvelésével, amely a pontok minimális teljes számát jelenti (7-5 pontszám); ugyanez az érvelés az új formátumot “18 pontos tiebreaker”-nek tenné, amelynek minimális nyerési pontszáma 10-8.,

a 2019, a francia Nyitva marad az egyetlen között a grand slam-versenyeken, hogy nem használja semmilyen formában egy tie-break a kislemez, a végső beállítása; mind a négy grand slam-tornák most ténylegesen elfogadott különböző szabályokat, hogy az utolsó sor a kislemez lesz megkötött közel megegyezik.

alternatív készlet pontozási formatEdit

míg a hagyományos készletek addig folytatódnak, amíg a játékos legalább hat játékot nyer legalább két játék margójával, van néhány alternatív pontozási formátum., A közös alternatív set formátum a nyolc vagy kilenc játék pro készlet. Ahelyett, hogy egy játékos hat játékot érne el, két játék margójával, az egyik addig játszik, amíg egy játékos nyolc vagy kilenc játékot nyer, két játék margójával. A tie-break ezután játszott nyolc vagy kilenc játék minden. Míg a formátumot nem használják a modern professzionális mérkőzésekben, vagy az ITF szabályai elismerik, állítólag korai szakmai túrákon használták. Gyakran használják a különböző Amatőr ligák és a középiskolai tenisz, mint egy rövidebb alternatívája a legjobb három mérkőzés, de hosszabb, mint a hagyományos tie-break set., Ezen kívül nyolc játék pro készletek során használt páros minden Division I college dual mérkőzések, amíg a 2014-2015 szezonban.

egy másik alternatív halmazformátum az úgynevezett “rövid halmazok”, ahol az első-négy játék két játékkal nyer. Ebben a formátumban a tie-break játszott négy játék minden. Az ITF alacsony szintű Davis Kupa-mérkőzéseken kísérletezett ezzel a formátummal, de a kísérlet nem folytatódott. Ennek ellenére ez az alternatíva elfogadható alternatíva marad az ITF Teniszszabályaiban.,

egy másik alternatív halmazformátum látható a World Team Tennis-ben, ahol a szettgyőztes az első, aki öt meccset nyer, és egy kilencpontos döntetlent játszik 4-4-re.

a Tennis Australia Fast4 rövidebb pontozási módszerének alternatívája a Thirty30 tenisz, ahol minden játék 30-30-kor kezdődik. A Thirty30 (T30) a tenisz rövidített formája, amely a krikett Twenty20 (T20) formátumának tenisz egyenértékeként írható le. A készletek meglehetősen rövidek: egy készletet általában 20 perc alatt játszanak le.