bár volt egy nagy sportesemény az Egyesült Államokban a következő években a polgárháború után volt egy korai Olimpiai esemény, racewalking már tekinteni, évtizedek óta, mint valami vicc – legalábbis Amerikában. A “Malcolm in the Middle” sitcom egy epizódját arra szentelték, hogy szórakozzon rajta. Az NCAA nem tart versenyfutó bajnokságot. Bob Costas sport műsorszolgáltató egyszer összehasonlította egy versennyel, hogy megtudja, ki suttoghatja a leghangosabban.,

A racewalking mégis olimpiai esemény, minden nyári játékokon három éremeseményt tartanak-és mindegyik arany pont annyit számít, mint azok, amelyek Michael Phelps nyakát díszítik.

ma az olimpián vitatott versenyek 20 kilométer mind a férfiak, mind a nők számára, valamint egy 50 kilométeres verseny csak a férfiak számára. A 20 kilométeres férfi versenyt augusztus 12 – én nyerte meg a kínai Wang Zhen 1 órás, 19 perces, 14 másodperces idővel-egy 6:20 mérföldes ütemben, amely tisztességes számú 5 kilométeres futóversenyt nyerne az Egyesült Államokban. A másik két eseményre augusztus 19-én kerül sor.,

furcsának tűnhet, de érdekes múltja és ellentmondásos jelene van, a furcsa szabályokkal együtt, amelyek egyedivé teszik a pálya és a pálya eseményei között.

és a tömeg megvadul a gyalogosok számára

a versenypálya előfutára egy 19. századi sport volt, a találóan viktoriánus névvel “gyalogosság”.”

Matthew Algeo újságíró, aki könyvet írt a gyalogosságról, leírja, hogy a 19.század végén Amerikában népszerű vonzerő volt az a sétaverseny, amelyben a versenytársak több száz mérföldet tettek meg sok nap alatt.,

Algeo írja, hogy versenyképes séta volt, sok a tulajdonságok, amit társítani komoly sport ma: zsúfolt arénában, nagy táskák a nyertesek, szerencsejáték, sőt valami meglepőt teljesítmény fokozó. (A pezsgőt például helyreállítónak tekintették, és a versenytársak körében kedvelt ital volt.)

mivel a pálya és a pálya a századforduló felé Angliában szervezett sportággá vált, a versenyzés volt az egyik esemény. Ez tette az első olimpiai megjelenése 1904-ben részeként all-around, vagy decathlon, bajnokság., A Racewalking az 1908-as londoni játékokon volt a saját versenye, a férfiaknál pedig 1956 óta a jelenlegi távolságon. A győztesek Angliából, Olaszországból, Mexikóból, Oroszországból és Spanyolországból érkeztek, hogy néhányat említsünk.

miért néz ki így?

nézzünk szembe a tényekkel: ami a versenyzést kiemelkedővé teszi, nem csak az, hogy a versenytársak sétálnak, hanem az, hogy sétálnak – egy forgó mozgás, amely egyesek számára ugyanolyan rendetlennek tűnhet, mint egy kosárlabda szabad dobása.

az ok, amiért a versenyzők úgy néznek ki, mint ők, a sport két kulcsfontosságú szabályának eredménye.,

az első az, hogy az emberi szem szerint az egyik lábnak mindig meg kell érintenie a talajt. Végül is ez teszi a sétálást. Amikor az emberek futnak, van egy pillanat,amikor mindkét láb a földről van.

a második, kissé zavaróbb szabály az, hogy az elülső lábnak nem szabad hajlítania, amíg a test alá nem kerül.

ezután a versenyló meghajolhatja a lábát, “különben úgy sétálna, mint egy gólyalábon” – mondta Tom Eastler, a Maine-i magas rangú racewalking edző, a sportról szóló gyermekkönyv szerzője.,

a bírók, akiket a visszajátszás nem segít, figyelik a versenytársak akcióját, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy követik-e a szabályokat. A nemzetközi versenyeken, ha egy gyalogló jogsértésnek minősül, a bíró piros lapot ad a gyalogosnak. Három piros lap és a walker kizárásra kerül.

ez feszültséget okozhat a verseny végén, még akkor is, ha az eredmény jól látszik a kezében. A 2000-es Sydney-i Nyári Olimpiai Játékokon az Ausztrál Jane Saville-t néhány pillanat alatt kizárták az aranyérem megnyeréséből.

az OK? Két lábnyira a földtől.,

A drogok és a viccek fejfájást okoznak

manapság egy olimpiai versenyen a dobogó közelébe jutás hihetetlen erőfeszítést igényel.

a 20 kilométeres verseny élsportolói például egy hét alatt 100-125 mérföldes távmunkát végeznek, a gyakorlatok a technikára és a sebességre összpontosítanak-mondta Dave McGovern, Amerika egyik legjobb versenyedzője és egy korábbi nemzeti bajnok. (McGovern büszkélkedhet egy személyes legjobb gyaloglás egy mérföld hat perc alatt még.,)

az elit versenyzők valójában ugyanolyan sebességgel rendelkeznek – azaz percenként haladnak -, mint a legmagasabb szintű 800 méteres futók-mondta McGovern.

a versenyfutás a pálya és a pálya többi részével szemben is ugyanolyan csapással kellett megküzdenie: teljesítménynövelő szerekkel.

az olasz versenyző és a 2008-as 50 kilométeres aranyérmes Alex Schwazer mindössze egy nappal a múlt heti verseny előtt veszítette el végleges fellebbezését a szteroid használat tilalmáról., Annak ellenére, hogy Oroszország a szovjet korszakból származó versenyfutás domináns szereplője volt, egyetlen orosz versenyző sem volt az idei 20 kilométeres mezőnyben: az atlétikai szövetségek Nemzetközi Szövetsége állami szponzorált doppingprogram miatt betiltotta az ország atlétáit a riói olimpiai játékokból.

Az ilyen problémák további terhet jelentenek a versenyzőknek, akiknek már el kell viselniük a vigyort, a nevetést és a popkultúra határozottan alkalmatlan helyét., Példa: néhány évvel ezelőtt valaki közzétette a weboldal fórumán, futtassuk fel a kérdést: “bárki, aki úgy gondolja, hogy a RACE WALKING jó?”

Mcgovernnek, ez igazságtalan.

“A jó futók tiszteletben tartják a versenyzést” – mondta egy üzenetben a Facebook-on keresztül. “Mindaddig, amíg elkerüljük azokat a tanfolyamokat, amelyek a középiskolák közelében vannak, általában nem kapunk sok verbális visszaélést. A hozzászólások túlnyomó többsége pozitív, amikor edzünk, ahol a futók edzenek, mert felismerik, milyen gyorsan haladunk.

” különben is, ha helyesen csinálod, nem tűnik furcsának! Sportosnak tűnik ” – tette hozzá., “Azt hiszem, sokkal kevésbé furcsanak tűnik, mint egy úszó, aki mellütést végez.”