Torino, Olaszország, 2006

A Téli Játékok 50 éves távollét után visszatértek Olaszországba. Az 1956-os játékokkal ellentétben, amelyeket Cortina d ‘ Ampezzo kis üdülővárosában tartottak, a 2006-os játékokat Torino, az Olaszország északnyugati részén található ipari város és tartományi főváros tartotta. A versenyhelyszíneket hét falu (leginkább a nyugati Piemonti hegyvidéken) és Torino között osztották szét, és korábban volt némi aggodalom, hogy a széles körben elterjedt játékok logisztikai problémákat és alacsony részvételt fognak szenvedni., Az aggodalmak megalapozatlannak bizonyultak, mivel a versenyek mind izgalmasak voltak, mind jól részt vettek. A játékok Ünnepi oldalát nagyban segítették a Torinói fő piazza Castello-ban, a Piazza Castello-ban tartott éjszakai éremünnepségek. Jacques Rogge, a NOB elnöke, lenyűgözte a nagy, boldog tömegeket, amelyeket az éremünnepségek rutinszerűen vonzottak, azt javasolta, hogy a koncepciót átvigyék a későbbi olimpiákra.

a játékokon körülbelül 2600 sportoló vett részt, akik 80 országot képviseltek., Új események közé tartozik a gyorskorcsolya csapat törekvés, tömeg-start biatlon versenyek, és snowboard cross, amely gödrök négy boarders egymás ellen egy izgalmas verseny lefelé egy sor ugrások és éles fordulatok. A női snowboard cross végső elő a dráma, amikor az Amerikai Lindsey Jacobellis, aki biztos volt a győzelem után a másik három versenyző esett a tetején a tanfolyam, elesett az utolsó ugrás, majd fogadta a Svájci Tanja Frieden., Amerikai snowboardos Shaun White, ismert, mint a “Repülő Paradicsom”, mert a hosszú, vörös haj, szórakoztat bámészkodók, a back-to-back 1080s (három teljes fordulattal a levegőben) úton állítja az aranyérmet a félcső verseny.

az alpesi versenyt az osztrák síelők meglepő sikere jellemezte, akik összesen 14 érmet nyertek, köztük Michaela Dorfmeister női lesiklásban és szuper-G-ben aranyérmet, valamint az amerikai csapat csalódást keltő teljesítménye, amelyet Bode Miller világbajnok vezetett, aki öt versenyen vett részt, de nem szerzett olimpiai érmet., A németországi Michael Greis három aranyérmet nyert a biatlonversenyeken, de sikerét elhomályosította a kábítószer-viták az Északi síversenyen. Olga Pyleva, egy orosz ezüstérmes a biatlonban, kizárták, miután elmulasztotta a kábítószer-tesztet. A vérdopping gyanújával eltiltott Walter Mayer edzőt az osztrák táborban fedezték fel, így 10 sportoló ellen indítottak nyomozást.

az orosz csapat uralta a műkorcsolya versenyt, három aranyérmet és egy bronzot gyűjtött., A férfiak bajnoka, Jevgenyij Pluscsenko és a párosok bajnoka, Tatyana Totmyanina és Maksim Marinin kivételesen briliáns teljesítményt nyújtott, míg a jégtáncos aranyérmes Tatyana Navka és Roman Kostomarov hibátlanul korcsolyázott, hogy megnyerje a kissé gyenge versenyt. Irina Slutskaya, a női verseny kedvence, meg kellett elégednie a bronzéremmel, miután a japán Arakawa Shizuka káprázatos teljesítményt nyújtott, hogy megnyerje nemzetének első aranyérmét ebben az esetben.

a kanadai Cindy Klassen és az olasz Enrico Fabris voltak a gyorskorcsolya verseny sztárjai., Klassen összesen öt érmet nyert-egy aranyat, két ezüstöt és két bronzot. A fiatal olasz két aranyat és egy bronzot gyűjtött, megelőzve az amerikai Chad Hedricket és Shani Davist. Német gyorskorcsolyázó Claudia Pechstein két érmet nyert Torinóban, így karrierje összesen kilenc, hogy a felső érmet nyertünk a sport Olimpiai történelem. A dél-koreai Ahn Hyun-Soo uralta a rövid pályás korcsolyázást, három aranyérmet és egy bronzot nyert.