egyes gyermekgyógyászati betegek érzelmi vagy viselkedési rendellenességekben vagy kábítószer-visszaélésben szenvedhetnek. Más betegeket érinthetnek a családjukon belüli problémák, például munkanélküliség, alkoholizmus vagy fizikai bántalmazás. Ezekben az esetekben a gyermekorvosok olyan egészségügyi szakemberekhez fordulhatnak, mint pszichiáterek, pszichológusok és szociális munkások.,

egyes gyermekorvosok úgy döntenek, hogy gyermekgyógyászati alágazatokat folytatnak, például szívbetegségben, vesebetegségben vagy rákban szenvedő gyermekek kezelésére. Az alágazat hosszabb rezidensképzést igényel, mint az általános gyakorlat.

egy alszakmát gyakorló gyermekorvos általában idejének sokkal nagyobb részét kórházban vagy orvosi központban tölti, mint egy általános gyakorlat gyermekorvos. Az alágazat lehetővé teszi a gyermekorvosok számára, hogy részt vegyenek a kutatási tevékenységekben.,

High School

míg a középiskolában, hogy főiskolai előkészítő osztályok, nagy hangsúlyt fektetve a tudomány és a matematika. A biológia, a kémia, a fizika és a fiziológia fontos tudományos osztályok. Minden fejlett matematikai tanfolyamok is kiváló választás.

Az angol, idegen nyelvű és beszédes osztályok fokozzák a kommunikációs készségeket, amelyek létfontosságúak ahhoz, hogy sikeres orvos lehessen. Az olyan társadalomtudományok, mint a pszichológia és a szociológia, amelyek növelik mások megértését, szintén hasznosak.,

Postsecondary Training

miután megszerezte a M. D. fokozatot, és engedélyt kapott az orvostudomány gyakorlására (lásd orvosok), a gyermekorvosoknak hároméves tartózkodási programot kell elvégezniük egy kórházban. A gyermekgyógyászati rezidencia széleskörű tapasztalattal rendelkezik az ambuláns gyermekgyógyászatban, a csecsemők és a nem ágyhoz kötött gyermekek gondozásában. A lakosok különböző speciális gyermekgyógyászati egységekben is dolgoznak, beleértve a neonatológiát, a serdülő gyógyszert, a gyermekfejlesztést, a pszichológiát, a speciális ellátást, az intenzív ellátást és a járóbeteg-ellátást.,

a többi subspecialties gyermekorvos lehet megszerezni képzés tartalmazza serdülő gyógyszer, gyermek kardiológia (érdekel, a gyerekek, a szív-betegség), gyermek intenzív (ellátást igénylő advanced life support), gyermekgyógyászati endokrinológia (érdekel, a gyermekek, a cukorbetegség, valamint egyéb, mirigy-betegségek), gyermek neurológia (érdekel a gyermekek idegrendszeri betegségek), valamint a gyermek hematológiai/onkológia (érdekel a gyermekek vér betegségek, rák).,

az American Board of Pediatrics tanúsítása vagy engedélyezése

ajánlott. Az általános gyermekgyógyászati bizonyítványt három éves rezidensképzés után, valamint egy kétnapos átfogó írásbeli vizsga sikeres befejezése után ítélik oda. A kardiológiára, fertőző betegségekre vagy más területekre szakosodott gyermekorvosnak a tanúsítási vizsgálat megkezdése előtt további hároméves rezidenciát kell elvégeznie az alágazatban.,

egyéb követelmények

ahhoz, hogy sikeres gyermekorvos legyen, kedvelnie kell a gyermekeket és a serdülőket; legyen türelme, együttérzése és jó humorérzéke; hajlandó folyamatosan tanulni; vágyakozzon mások segítségére; képes legyen ellenállni a stressznek és megalapozott döntéseket hozni.

gyermekorvosi karrier feltárása

sokféle módon lehet felkészülni az orvosi iskolára és a gyermekgyógyászat karrierjére. A tudományos klubokban való részvétel például lehetővé teszi a tudomány egyes területeinek mélyreható feltárását., A kórházakban vagy más egészségügyi intézményekben végzett önkéntes munka lehetővé teszi az orvosi ellátás számos aspektusának megtekintését. Az ilyen önkéntes munka is ad egy kis ízelítőt, amit egy orvos karrierje jár, és segít eldönteni, hogy alkalmas-e rá. Azt is kérheti a tudományos tanár vagy tanácsadó, hogy gondoskodjon egy információs interjú gyermekorvos, hogy ha ez a karrier egy jó illeszkedést az Ön számára.

munkáltatók

az Egyesült Államokban a közel 27 000 gyermekorvos többsége közvetlen betegellátásban vesz részt. Ezek közül körülbelül egyharmadnak van magán gyakorlata., A többiek csoportgyakorlatokon, közösségi klinikákon, kórházakban, Egyetemhez kapcsolódó egészségügyi központokban és egészségmegőrző szervezetekben dolgoznak. A gyermekorvosok csak mintegy 10 százaléka dolgozik adminisztrációban, tanításban vagy kutatásban.

starting Out

nincsenek hivatkozások az orvosi szakmába való belépéshez. Követelmények: M. D. diploma, engedélyezési vizsga, egy – vagy kétéves szakmai gyakorlat, hároméves rezidencia. A program befejezése után, amely akár 15 évig is eltarthat, a gyermekorvosok készen állnak a gyakorlatba való belépésre.,

a gyermekorvos számára, aki magánpraxist tervez létrehozni, bölcs dolog konzultálni orvosi iskolai elhelyezési irodájával, hogy megtalálja a megfelelő földrajzi helyet, ahol ezt megteheti. Egyes helyszínek, mint például a vidéki területek és a kisvárosok, kevesebb versenyt kínálnak a betegek számára, ezért jobb a siker esélye.

sok újonnan engedélyezett gyermekorvos fizetett munkát vállal, amíg meg nem tudják fizetni az orvosi iskolai adósságuk egy részét, ami valószínűleg több mint 50 000 dollárt tesz ki., Az orvosi iskola elhelyezési irodáinak képesnek kell lenniük arra, hogy kórházakat, klinikákat, HMOs-t és csoportos gyakorlatokat javasoljanak, amelyek gyermekorvosokat vesznek fel.

haladás

a gyermekorvosok fejlődésének leggyakoribb módja az alspecializáció. Számos alágazat van nyitva a gyermekorvos számára, aki hajlandó eltölteni a további időt. Az alágazat további három évig tartó rezidensképzést igényel., Néhány subspecialties gyermekorvos lehet, hogy a vonat a következők neonatology (az ellátást a beteg újszülöttek), serdülő gyógyszer, gyermek kardiológia (érdekel, a gyerekek, a szív-betegség), gyermek intenzív (ellátást igénylő advanced life support), gyermekgyógyászati endokrinológia (érdekel, a gyermekek, a cukorbetegség, valamint egyéb, mirigy-betegségek), gyermek neurológia (érdekel a gyermekek idegrendszeri betegségek), valamint a gyermek hematológiai/onkológia (érdekel a gyermekek vér betegségek, rák).

egyes gyermekorvosok karriert folytatnak a kutatásban., A lehetséges kutatási tevékenységek közé tartozik a fertőzések elleni új vakcinák kifejlesztése, a szívbetegségben szenvedő gyermekek kezelésének fejlesztése, valamint a súlyos rendellenességekkel született csecsemők kezelésének fejlesztése.

a gyermekorvosok továbbképzésének másik módja az oktatás területére való áttérés, ahol orvosi hallgatókat és rezidens orvosokat taníthatnak a gyermekgyógyászat bizonyos területeiről.

kereset

gyermekorvosok, míg az alacsony végén a kereseti skála orvosok, még mindig az egyik legmagasabb jövedelem minden foglalkozás Az Egyesült Államokban.

az USA szerint., Munkaügyi Minisztérium, gyermekorvosok volt medián jövedelem $ 134,170 2003-ban. Gyermekorvosok kapnak kezdő fizetések, hogy a tartomány $95,000 hogy $130,000. Azok, akiknek három éves tapasztalata van, olyan fizetéseket keresnek, amelyek olyan magasak, mint $201,086. A gyermekorvosok jövedelme részben az általuk választott gyakorlatok típusától függ. Azok, akik önálló vállalkozók, inkább többet keresnek, mint azok, akik fizetett. A földrajzi régió, a ledolgozott órák, a gyakorlati évek száma, a szakmai hírnév és a személyiség más tényezők, amelyek befolyásolhatják a gyermekorvos jövedelmét.,

munkakörnyezet

az általános gyakorlatban alkalmazott gyermekorvosok általában egyedül vagy más orvosokkal együttműködve dolgoznak. Átlagos munkahétjük 50-60 óra, amelynek nagy részét az irodájukban betegek látogatására fordítják. Kórházi vizitet is tartanak, hogy ellátogassanak bármelyik betegükre, akiket kezelésbe vettek, vagy ellenőrizzék az újszülötteket és az anyjukat. A gyermekorvosok időt töltenek ügyeletben, ügyelve a vészhelyzetben szenvedő betegekre., A gyermekorvos lehet hívni, hogy részt vegyen a szállítás a baba, hogy megfeleljen a sérült beteg a sürgősségi szobában, vagy egyszerűen csak válaszolni a szülő kérdése egy beteg gyermek.

egyes gyermekorvosok úgy döntenek, hogy gyermekgyógyászati alspecialitásokat folytatnak, például szívbetegségben, vesebetegségben vagy rákban szenvedő gyermekek kezelésére. Az alágazat hosszabb rezidensképzést igényel, mint az általános gyakorlat. A gyermekorvos gyakorló szakterület általában tölti sokkal nagyobb arányban az ő ideje egy kórházban vagy orvosi központ, mint egy általános gyakorlat gyermekorvos., Az alágazat lehetővé teszi a gyermekorvosok számára, hogy részt vegyenek a kutatási tevékenységekben.

karrier kilátások

a foglalkozási kilátások kézikönyve szerint az orvosok munkahelyei várhatóan körülbelül olyan gyorsan növekednek, mint az átlag 2014-ig. A gyermekorvosok foglalkoztatási kilátásai—más háziorvosokkal, például a háziorvosokkal együtt-különösen jók. Ennek oka a kezelt gondozási tervek növekvő használata, amelyek hangsúlyozzák a megelőző ellátást.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük