i Když to byla obrovská sportovní událost ve Spojených Státech v letech po Občanské Válce a byl časný Olympijské události, racewalking bylo považováno po celá desetiletí, jako něco, co vtip – alespoň v Americe. Epizoda sitcomu „Malcolm uprostřed“byla věnována tomu, aby se na ni bavila. NCAA nemá závodní mistrovství. Sportovní vysílač Bob Costas to jednou přirovnal k soutěži, aby zjistil, kdo by mohl šeptat nejhlasitěji.,

stále je racewalking olympijskou událostí, na každé letní hry se konají tři medailové akce-a každá ze zlatých počítá stejně jako ty, které zdobí krk Michaela Phelpse.

dnes jsou závody sporné na olympijských hrách 20 kilometrů pro muže i ženy a 50kilometrový závod jen pro muže. 20 km závod mužů vyhrál 12. srpna do Číny Wang Zhen s časem 1 hodina, 19 minut a 14 sekund – 6:20 kilometrů tempem, že by vyhrát reálné číslo z 5-ti km běžeckých závodů ve Spojených Státech. Další dvě akce se konají 19. srpna.,

může to vypadat divně, ale racewalking má zajímavou minulost a kontroverzní současnost, spolu s nepředvídatelnými pravidly, díky nimž je jedinečný mezi track a field events.

a dav šílí pro pěší

předchůdcem racewalkingu byl sport z 19. století s výstižným viktoriánským názvem “ pěší turistika.“

Novinář Matthew Algeo, který napsal knihu o pedestrianism, popisuje, jak pěší soutěže, v níž soutěžící dál stovky mil, v průběhu mnoha dnů byly populární atrakce v pozdní 19. století v Americe.,

Algeo píše, že konkurenční chůzi měl mnoho atributy, které si spojujeme s hlavní sportovní dnes: přeplněné arény, velké kabelky pro vítěze, hazardních her a dokonce i některé obočí zvyšování výkonu zesilovače. (Šampaňské, například, byl viděn jako regenerační a byl preferovaný nápoj mezi konkurenty.)

jak se trať a pole staly organizovaným sportem v Anglii na přelomu století, racewalking byl jednou z událostí. První olympijské vystoupení se uskutečnilo v roce 1904 v rámci all-around neboli desetiboje., Racewalking byl vlastní akcí na londýnských hrách 1908 a pro muže se koná na současných vzdálenostech od roku 1956. Vítězové přišli z Anglie, Itálie, Mexika, Ruska a Španělska, abychom jmenovali alespoň některé.

proč to tak vypadá?

přiznejme si to: to, Co dělá racewalking vyniknout nejen, že konkurenti jsou chůze, ale jak jsou chůze – otočná pohybu, pro některé, může se zdát, o tom, jak hloupý jako střelba basketbal volného hodu spodem.

důvod, proč závodníci vypadají tak, jak to dělají, je výsledkem dvou klíčových pravidel sportu.,

první je, že podle pohledu lidského oka se jedna noha musí neustále dotýkat země. Koneckonců, to je to, co dělá chůzi. Když lidé utíkají, je chvíle, kdy jsou obě nohy mimo zemi.

druhé, poněkud matoucí pravidlo je, že přední noha se nesmí ohýbat, dokud se nedostane pod tělo. poté může závodník ohnout nohu, “ jinak byste šli, jako byste byli na chůdách,“ řekl Tom Eastler, vysoce uznávaný závodní trenér z Maine a autor dětské knihy o sportu.,

soudci, bez pomoci replay, Sledujte konkurenty v akci, abyste se ujistili, že dodržují pravidla. V mezinárodních soutěžích, pokud je chodec považován za porušení, soudce vydá chodci červenou kartu. Tři červené karty a chodec je diskvalifikován.

to může způsobit napětí na konci závodu, i když se výsledek zdá dobře v ruce. Na Letních olympijských hrách 2000 v Sydney byla australská Jane Saville diskvalifikována jen pár okamžiků od získání zlaté medaile.

důvod? Dva metry od země.,

drogy a vtipy způsobují v těchto dnech bolesti hlavy

, dostat se kdekoli poblíž pódia v olympijském závodě vyžaduje neuvěřitelné úsilí.

Top sportovců v 20-ti km závod, například, dát do 100 km do 125 km vzdálenost práce za týden, cvičení zaměřené na techniku a rychlost práce v mixu, řekl Dave McGovern, jeden z nejlepších Amerických racewalking trenéry a bývalý národní šampion. (McGovern se může pochlubit osobním nejlepším pěšky za šest minut.,)

elitní závodníci mají ve skutečnosti stejnou kadenční rychlost-což znamená kroky za minutu-jako běžci nejvyšší úrovně 800 metrů, řekl mi McGovern.

Racewalking byl také nucen vypořádat se se stejnou pohromou, která čelí zbytku trati a pole: léky zvyšující výkon.

italský závodník a 50kilometrový zlatý medailista z roku 2008 Alex Schwazer ztratil poslední výzvu k osmiletému zákazu užívání steroidů jen den před závodem minulého týdne., A i když Rusko je dominantním hráčem v racewalking sahá až do Sovětské éry, ne ruské konkurence byla v letošním roce je 20-kilometr oblasti: Mezinárodní Asociace Atletických Federací zakázán země sledovat sportovci z Olympijských Her v Riu, protože státem podporovaný dopingový program.

takové problémy jsou přidanou zátěží pro závodníky, kteří se již musí smířit s úšklebky, smíchem a rozhodně neuspokojivým místem v popkultuře., Příklad: před několika lety někdo zveřejnil na fóru webu Let ‚s Run a položil otázku:“ někdo si myslí, že RACE WALKING je v pohodě?“

Mcgovernovi, to je nespravedlivé.

„dobří běžci respektují závodění,“ uvedl ve zprávě přes Facebook. „Pokud se vyhýbáme výcvikovým kurzům, které se pohybují v blízkosti středních škol, obvykle nedostáváme mnoho verbálního zneužívání. Drtivá většina komentářů je pozitivní, když trénujeme tam, kde běžci trénují, protože si uvědomují, jak rychle se pohybujeme.

“ kromě toho, když to uděláte správně, nevypadá to divně! Vypadá to sportovně, “ dodal., „Myslím, že to vypadá mnohem méně divně než plavec, který dělá mrtvici prsu.”